Özgür Erdursun emeklilere yapılacak büyük darbeyi açıkladı! Maaşlarından 5000 lira kesilecek

Yeni yılda yapılan maaş düzenlemeleri, milyonlarca işçi ve emeklinin maaşlarında değişikliklerle karşılaşmasına neden oldu.

En düşük emekli aylığının 10 bin TL’ye yükseltilmesi ve asgari ücretin 17 bin 2 TL olarak belirlenmesi, birçok emeklinin maaşlarının 15 bin TL’nin altında kalmasına ve eleştirilere yol açtı.

Son dönemde yaşanan artan enflasyon, emeklilerin ve asgari ücretlilerin maaşları üzerinde olumsuz bir etki yarattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli maaşlarının yetersiz olduğunu vurgularken, bu durumun çözümü için bütçenin zorlandığını dile getirdi. Ancak iktidar içerisinden gelen bilgilere göre, maaş zammı seçim sonrasına, yani Temmuz ayına ertelenebilir.

SGK Uzmanı Özgür Erdursun’un açıklamalarına göre, emekli ve asgari ücretli çalışanların maaşlarında önemli bir düşüş yaşanacak.

Erdursun, maaş kesintilerinin Temmuz ayına kadar süreceğini ve bu süreçte emekli aylıklarının iyileştirilmesinin de ertelendiğini vurguladı.

Erdursun’un tahminlerine göre, 1 Temmuz’a kadar devam edecek olan maaş düşüşleriyle birlikte en düşük emekli aylıklarının 5 bin TL seviyesine kadar gerilemesi bekleniyor.

Aynı dönemde asgari ücretin değerinin de 17 bin TL’den 12 bin TL ile 10 bin TL arasına düşmesi öngörülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x